behafarin
21 مرداد 1401 - 15:09

امام جمعه مهریز: ناامیدی و بی اعتمادی فتنه دشمنان انقلاب است

امام جمعه مهریز با بیان این که ناامیدی و بی اعتمادی فتنه دشمنان انقلاب است، گفت: مردگان سیاسی و فتنه گرانی که به مقام ولایت و شهدا اهانت می‌کنند در منجلاب گمراهی غرق هستند و در پیشگاه ملت قهرمان و فهیم ایران اسلامی هیچ جایگاهی ندارند و روز به روز ذلیل تر می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری فارس در مهریز، حجت‌الاسلام عبدالرضا محی‌الدینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه این شهرستان، با بیان این‌که سیاه نمایی از شهدای مدافع حرام و تضعیف ارزش‌های دینی و انقلابی توسط سران فتنه هیچ خللی در عزم و اراده ملت قهرمان ایران در ادامه راه ندارد، اظهار کرد: فتنه‌گران سیاسی در منجلاب گمراهی غرق هستند.

وی با انتقاد از افرادی که به دلیل نجابت نظام و انقلاب به خود اجازه هتک حرمت به جایگاه ولایت فقیه و شهیدان می‌دهند، افزود: شهدای مدافع حرم، شهید سلیمانی‌ها و حججی‌ها و همدانی‌ها در قلب مردم قرار دارند و برای تحقق اهداف عالیه به فوز عظیم همه  شهادت رسیدند و نزد حضرت حق دارای جایگاهی رفیع هستند.

رییس شورای فرهنگ عمومی مهریز گفت: ایجاد ناامیدی و بی‌اعتمادی در جامعه توسط فتنه گران و عوامل استکبار خیانتی بزرگ و فراموش نانشدنی است و ملت و مسئولان ایران با عزمی راسخ برای تحقق اهداف ولایت فقیه و شهیدان در میدان حضوری فعال دارند.

حجت الاسلام محی‌الدینی به جنایات اخیر رژیم کودک کش اسرائیل غاصب در کشتار مردم ستمدیده غزه و فلسطین اشاره کرد و ضمن محکوم کردن آن، تنها راه عزت و عظمت امت اسلام و مسلمین را مقاومت و استقامت ذکر کرد.

وی گفت: ایجاد ناامیدی در بین مسلمین توسط استکبار جهانی سم مهلک است و باید همه امت اسلام و ملت با بصیرت ایران اسلامی همچنان برای غلبه بر اهداف مختلف دشمنان وظایف دینی و انقلابی خود را انجام دهند.

امام جمعه مهریز به سالروز ورود آزادگان قهرمان به میهن اسلامی اشاره کرد و از مقاومت جانانه آنها در زندان‌های بعثی تجلیل کرد و تکریم جامعه ایثارگران و بزرگداشت ایام الله را یک فرصت و رسالت ذکر کرد.

محی الدینی از برگزاری مراسم‌های مختلف عزاداری در دهه اول ماه محرم در شهرستان قدردانی کرد و گفت: باید درس‌ها و عبرت‌های عاشورا و کربلا، بررسی و همیشه نقشه راه مردم و مسئولان در تحقق اهداف نهضت امام حسین (ع) و انقلاب اسلامی قرار گیرد.

وی به اهمیت برگزاری راهپیمایی اربعین حسینی اشاره کرد و گفت: همکاری مردم با مسئولان و موکب این شهرستان برای ارائه خدمات مختلف مناسب به مردم و عزاداران مهم و باید همه همکاری لازم داشته باشند.

امام جمعه مهریز به مناسبت‌های هفته به خصوص روز مقاومت اشاره کرد که در سایه تحقق آن شاهد شکست جبهه استکباری در جهان اسلام هستیم و باید این فرهنگ والا همچنان تداوم داشته باشد.

محی الدینی، کمک به تقویت صنایع کوچک بومی محلی را یکی از راه‌های مهم تولید و اشتغال در جامعه با توجه به جنگ روانی و اقتصادی دشمنان ذکر کرد و همکاری مسئولان و بانک‌ها را در ارائه تسهیلات و تقویت آن خواستار شد.

انتهای پیام/ص

منبع: فارس
شناسه خبر: 571352