behafarin
21 مرداد 1401 - 14:51

مقاومت اسلامی در کمتر از یک هفته می تواند صهیونیست ها را از روی زمین محو کند

اصفهان - ایرنا - امام جمعه موقت اصفهان گفت:مقاومت اسلامی امروز در مرحله از قدرت و توان قرار دارد که در صورت اراده می تواند کمتر از یک هفته صهیونیست ها را از روی زمین محو کند.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام سید مجتبی میردامادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر اصفهان که در مصلای امام خمینی (ره) این شهر برگزار شد، افزود: ملت‌ فلسطین که برای خدا قیام کردند و در راه خدا استقامت کردند توانستند دشمن را ذلیل کنند.

وی ادامه داد: رژیم خائن صهیونیستی یش از هفتاد سال گذشته فلسطینی ها را آواره کرده است  و جزو برنامه های این رژیم تسخیر خاورمیانه بود.

امام جمعه موقت اصفهان با بیان اینکه مردم مسلمان دنیا باید قرآن را بعنوان کتاب زندگی برای خود قرار دهند اظهار داشت: استقامت و صبر و تقوای الهی از راههای پیروزی و موفقیت در این امتحانات الهی و غلبه بر دشمنان است و مردم فلسطین سه روزه این رژیم صهیونیستی را با شکست سنگینی مواجه کردند.

وی با اشاره به اهداف و فلسفه قیام امام حسین (ع)   اضافه کرد: ملتی که عاشورا و امام حسین (ع) را دارد هیچ وقت تسلیم و ذلیل نمی شود.

حجت الاسلام میردادمادی با بیان اینکه دشمنان همواره بدنبال شبهه افکنی هستند افزود: تفاوت هایی بین زندگی و قیام امام حسین(ع) با سایر ائمه وجود دارد.

وی با بیان اینکه زمانی دشمن پیشنهاد سلم و رفاقت می دهد اما یک زمانی دشمن پیشنهاد تسلیم می‌دهد که در این مرحله قضیه متفاوت است و همانطور که معاویه از امام حسن(ع) بیعت نخواست و پیشنهاد سلم داد و نخواست که امام حسن تسلیم او شود اما یزید به امام حسین (ع) پیشنهاد سلم نداد بلکه پیشنهاد تسلیم داد و گفت که حسین ابن علی باید تسلیم شود و بیعت کند.

امام جمعه موقت اصفهان ادامه داد: دشمن نهایت مصائب را برای امام حسین (ع) بوجود آورد و محاصره و تحریم را همانطور که امروز دنیای کفر و استکبار با مردم کشور ما انجام می دهد را بر امام حسین و یارانش بعمل آوردند.

وی با بیان اینکه ملتی که برای خدا سختی ها را تحمل کند خدا این سختی ها را بی پاسخ نخواهد گذاشت اظهار داشت: امام حسین (ع) به مسلمانان درس بزرگی داد که در مقابل دشمنان نباید تسلیم شویم و بدانیم که سرانجام پیروزی از آن ما خواهد بود.

وی اضافه کرد: امسال برای مراسم اربعین پنج میلیون زائر ایرانی به سمت کربلا می روند و عده ای از خراسان و مشهد با پای پیاده به طرف کربلا حرکت کردند که همه اینها نشانه عزت و بزرگی امام حسین (ع) است.

حجت الاسلام میردامادی بیان کرد: امروز کشور ما با بسیاری از کشورهای غیر شیعه و غیر مسلمان ارتباط و همکاری دارد اما هیچ کدام از کشورها نمی‌توانند نگاه بد به کشور ما داشته باشند  و این به برکت آموزش های قرآن است.

وی افزود: آمریکایی ها و انگلیسی ها بلاهای بسیاری را بر سر ملت ما آوردند اما با توجه به اینکه مکتب ما مکتب قرآن است تمام تلاش های دشمنان بر باد رفت و امروز کشور ما بعنوان یک کشور مقتدر که حرف خود را با قدرت در دنیا می زند و روی پای خود ایستاده است در دنیا مطرح است.

امام جمعه موقت اصفهان گفت: قرآن می فرمایید مسلمانان باید آنقدر قوی شوند که دشمن دیگر جرات عرض اندام جلوی شما را نداشته باشد و ما زیر سایه قرآن توانستیم در مقابل فشار دشمنان بیاستیم و نه تنها دشمنان نتوانستند ما را شکست دهند بلکه امروز آمریکا و انگلیس بعنوان ذلیل‌ترین کشورها و ضعیف‌ترین کشورها روی زمین هستند.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 571199