behafarin
21 مرداد 1401 - 15:10

"ماهواره خیام" موفقیتی بزرگ برای ملت ایران در عین همه تحریم‌ها است

ائمه جمعه استان تهران با تأکید بر اینکه کشور ما تا شرایط سه‌گانه محقق نشود با مذاکرات موافقت نمی‌کند ابراز داشتند: با همه تحریم‌ها به پیشرفت‌هایی مانند ماهواره خیام دست یافتیم که موفقیتی بزرگ برای ملت ایران است که با دانش بومی ساخته و پرتاب شد.

- اخبار استانها -به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرستان‌های استان تهران ، حجت‌الاسلام رضا جوکار امام جمعه شهرقدس در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته با سفارش خود و نمازگزاران ایمانی به رعایت تقوای الهی به تقوای اجتماعی و امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و اظهار داشت: برای انجام امر به معروف و نهی از منکر لازم است آن را درست بشناسیم و خوبی‌ها را به صورت عملی ابتدا در خانواده و سپس در جامعه ترویج دهیم و بهتر است این امر در عمل الگوسازی شود و در اثرگذاری گفتار نیز با زبان نرم، ملایم و با انتقال حس خیرخواهی اقدام شود، چراکه با ترویج خوبی‌ها، بدی‌ها از بین خواهد رفت.

خبرگزاری تسنیمشهرستان‌های استان تهرانشهرستان‌های استان تهرانوی افزود: یکی از این خوبی‌ها ترویج صندوق‌های قرض‌الحسنه است که موجب از بین رفتن ربا خواهد شد و در ادارات نیز انجام درست و به موقع کار مردم موجب جلوگیری از رشوه‌گیری و انجام کار غیرقانونی می‌شود و بازاریان نیز با توزیع درست کالاها از احتکار، کم فروشی و تخلفات جلوگیری کرده و ترویج حجاب در ادارات و عرضه پوشاک اسلامی در سطح بازار نیز از پدیده زشت لباس‌های هنجارشکن ممانعت خواهد کرد.

امام جمعه شهرقدس در زمینه مشارکت‌های اجتماعی گفت: این امر موجب رشد و توسعه و تعالی می‌شود و لازم است مردم با یکدیگر و مسئولان هم افزایی و همدلی داشته تا با رشد جامعه زمینه‌سازی در ظهور امام عصر انجام شود.

وی با اشاره به اینکه نرخ بیکاری در کشور بین 12 تا 14 درصد است ابراز داشت: ایجاد اشتغال و حمایت از صنایع کوچک و متوسط از اولویت های اقتصاد مقاومتی است و لازم است در سال تولید از صنایع حمایت شود و کسانیکه قصد دارند اشتغال واقعی ایجاد کنند می‌توانند به فرمانداری، کمیته امداد و بسیج مراجعه کرده و با دریافت تسهیلات، اشتغال ایجاد کنند.

جوکار با بیان اینکه مقاومت اسلامی یادآور پیروزی حزب الله لبنان در جنگ 33 روزه با جنگ رژیم صهیونسیتی است افزود: قدرت رژیم صهیونسیتی رو به تضعیف و در حال اضمحلال و نابودی است و تنها راه آزادسازی فلسطین و قدس شریف مقاومت است.

وی با بیان اینکه آزادگان سرافراز اسطوره‌های مقاومت هستند و درس مقاومت را از مکتب حسینی آموختند در ادامه به مذاکرات هسته‌ای اشاره کرد و اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران تا شرایط سه‌گانه مورد نظر محقق نشود با مذاکرات موافقت نخواهد کرد و در عین همه تحریم‌ها به پیشرفت‌های بسیاری دست یافتیم که نمونه آن ماهواره خیام است که با دانش بومی ساخته و پرتاب شد و در این نمونه کشور روسیه را نیز مشارکت داد.

حجاب سنگر مهم برای حفظ ارزش های انسانی است

حجاب سنگر مهم برای حفظ ارزش های انسانی استحجاب سنگر مهم برای حفظ ارزش های انسانی استحجت‌الاسلام‌ عباس مرادی امام جمعه موقت پاکدشت با اشاره به موضوعات مطرح و نقش و جایگاه عزاداری‌ها در دهه نخست محرم و روز تاسوعا و عاشورای حسینی اظهار داشت: عزاداری‌ها اگر طبق موازین شرعی و اسلامی برگزار شود، بصیرت، شجاعت و شناخت دوست و دشمن را برای ما به ارمغان می‌آورد.

وی افزود: یکی از موضوعات محوری بحث نقش و جایگاه اهل بیت(ع) پس از عاشورا، اسارت نبود بلکه آزادتر از هر آزاده و الهام بخش‌تر و آزادی بخش‌تر از هر زمان دیگر در جهان و نابود و تحقیر کننده دشمنان اسلام بود.

مرادی در ادامه اضافه کرد: امام حسین(ع) قبل از تاسوعا با 3 گروه دشمنان، اصحاب و اهل بیت سخن گفتند، دشمنان را به بیداری و حمایت از اسلام دعوت کرده و اصحاب را به بازگشت دعوت کرده که آنها باقی مانده و در کنار امام حسین(ع) شهید شده و با اهل بیت سخن گفتن و به ایشان از مصائب بعداز شهادت گفته و خواستار صبر و استقامت و ذلت ناپذیری شدند.

وی گفت: در این چند ماه اسارت اهل بیت جز صلابت و عزت چیزی را در قالب خطبه های آتشین خود نقش آفرینی نکردند و این دشمن بود که رسواتر از گذشته شد؛ دشمنان با هر ضربه تازیانه به اسرا و اهل بیت اباعبدالله الحسین(ع) تیشه به ریشه خود زد، امام حسین(ع) از اهل بیت خود حفظ حجاب عفت را که اصل دین و حفظ کرامت است را خواستار شدند، حجاب سنگر مهم برای حفظ ارزش های انسانی است.

خطیب موقت نماز جمعه پاکدشت ابراز داشت: در اسارت اهل بیت جهاد تبیین را به خوبی در رفتار و گفتار و خطبه‌های طوفانی به جا آورده و از قیام تاسوعا و عاشورای حسینی دفاع کردند؛ بیان حقایق و اسرار عاشورا با جهاد تبیین مردم کوفه و شام را بیدار کرد، حضرت زینب(س) و امام سجاد(ع) و اهل بیت و خانواده اصحاب مجاهدان بعد از عاشورا و بیان کننده‌های کربلا بودند، "کربلا در کربلا می‌ماند اگر زینب نبود".

مرادی در ادامه به حمله ناجوانمردانه صهیونیست به مردم بی‌گناه و زنان و مردان فلسطین و غزه در دهه نخست محرم اشاره کرد و ابراز داشت: در اواخر دهه نخست محرم جنایتکاران صهیونیست به نوار غزه تعارض کرد و خون زنان و کودکان بی‌گناه را به زمین ریخت، از این رو این رژیم منحوس به رژیم کودک‌کش معروف شد، اما همین دشمنان تا دندان مسلح نتوانستن 3 روز حملات جبهه مقاومت را تحمل کند و آتش بس را قبول کرد؛ دبیرکل جبهه مقاومت فلسطین نامه به رهبر ایران اسلامی نوشت در این نامه نکته های بسیار مهمی چون فتح 3 روزه و قبولی آتش بس از سوی دشمن تا دندان مسلح و دارای حمایت قدرت های غربی شکست بزرگ و فتح عظیم است، حرکت‌های بزرگ جبهه مقاومت با وحدت حامل پیروزی های عظیم و تحقق وعده الهی است و در این مسیر جمهوری اسلامی ایران در کنار مظلومان فلسطین و نوار غزه است، بیان شد.

دشمن به دنبال عوام‌زدگی و سطحی‌نگرکردن مردم است

دشمن به دنبال عوام‌زدگی و سطحی‌نگرکردن مردم استامام جمعه موقت اصفهان: برخی این روزها به دنبال جاه‌طلبی و فتنه‌انگیزی هستند

امام جمعه موقت اصفهان: برخی این روزها به دنبال جاه‌طلبی و فتنه‌انگیزی هستندامام جمعه ارومیه: اقتدار و عزت امروز ملت ایران در نتیجه مقاومت اسلامی است

امام جمعه ارومیه: اقتدار و عزت امروز ملت ایران در نتیجه مقاومت اسلامی استپرتاب ماهواره کاملا ایرانی خیام یک موفقیت بزرگ برای ملت ایران است

پرتاب ماهواره کاملا ایرانی خیام یک موفقیت بزرگ برای ملت ایران استپرتاب ماهواره کاملا ایرانی خیام یک موفقیت بزرگ برای ملت ایران استحجت الاسلام والمسلمین حسن ترابی امام جمعه شهرستان رباط‌کریم در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان اظهار داشت: ملت حسینی ایران در سالروز شهادت سید و سالار شهیدان عالم حضرت اباعبدالله الحسین(ع) یک بار دیگر با اهداف حسینی تجدید پیمان و بر ادامه راه آن حضرت تاکید کردند.

وی افزود: امروز 32 سال پس از بازگشت آزادگان پیام مقاومت آنها به حماسه‌های بی‌نظیر تبدیل شده که در لبنان و فلسطین و عراق و سوریه و یمن مستکبران را به زانو درآورده است. فرهنگ حرّیت و آزادگی امروز لرزه بر اندام دشمنان اسلام و بشریت انداخته است.

امام جمعه شهرستان رباط‌کریم تصریح کرد: خاطرات آزادگان سرافراز و زندگی سلحشورانه آنها در ایام اسارت برگ زرینی از تاریخ افتخارآمیز ایران زمین است‌. ملت ما می‌تواند با حماسه مقاومت آن‌ها به جهانیان فخر بفروشد.

ترابی بیان کرد: ماهواره کاملا ایرانی خیام که پرتاب آن با همکاری روسیه از ایستگاه فضایی قزاقستان صورت گرفت یک موفقیت بزرگ برای ملت ایران است.

وی در ادامه گفت: آمریکا و غربی‌ها نمی توانند پیشرفت ملت ایران را ببینند، آنها از پیشرفت ملت بزرگ ایران عصبانی می‌شوند و می‌خواهند فعالیت های علمی و فناورانه را در انحصار خود داشته باشند.

امام جمعه شهرستان رباط‌کریم در پایان خاطرنشان کرد: جنگ 3 روزه اخیر شکست سنگینی برای رژیم صهیونیستی بود چرا که در این جنگ تنها جنبش جهاد اسلامی به مقابله با حملات صهیونیست‌ها پرداخت یعنی این رژیم غاصب نشان داد که داد توان شکست یکی از جنبش های فلسطین را ندارد.

انتهای پیام/ح

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 571365