behafarin
21 مرداد 1401 - 14:49

هیئات مذهبی آب به آسیاب دشمن نریزند

یزد- امام جمعه یزد ضمن قدردانی از هیئات مذهبی یزد و مردم عزادار گفت: اقدامات برخی هیئات که البته تعداد آنها در یزد انگشت شمار است، آب به آسیاب دشمن ریختن است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محمدرضا ناصری در خطبه های این هفته نمازجمعه یزد با اشاره به اینکه امام حسین(ع) در شجاعت، ایثار، عشق به خدا و خوف از خدا برای همه ما شناخته شده است، اظهار داشت: بر اساس برخی روایات، چنین امامی با چنین ویژگی هایی، خود را گرفتار اعمالش می بیند پس ما باید به عنوان مرید امام حسین(ع) مراقب اعمال خود باشیم و از خدا بخواهیم که ما را در مسیر تقوا و رسیدن به قرب الهی هدایت کند.

خبرنگار مهروی با اشاره به خطبه ای که امام حسین(ع) در منا ایراد کردند، اظهار داشت: امام حسین فرمودند که خدایا تو میدانی که دعوا بر سر قدرت نیست و به دنبال به دست آوردن اضافات پست دنیا نیز نیستیم؛ پرچم دین تو افتاده و آثار حقیقت دین تو در حال از بین رفتن است و زحمایت انبیاء و اولیاء در حال هدر رفتن است و ما به دنبال برافراشته کردن پرچم دین تو و از بین بردن فساد در جامعه هستیم.

غفلت از یاری ولی زمان زمینه ساز تسلط ظالمان است

غفلت از یاری ولی زمان زمینه ساز تسلط ظالمان استغفلت از یاری ولی زمان زمینه ساز تسلط ظالمان استناصری با بیان اینکه اگر ولی زمان و دین خدا را یاری نکنیم، ظالمان بر ما مسلط می شوند، اظهار داشت: امروز آمریکایی‌ها، غربی‌ها و صهیونیست‌ها به دنبال تفرقه افکنی بین مردم و ضعیف کردن اعتقادات مردم و سلب کردن غیرت دینی هستند و اینها مواردی بود که امام حسین(ع) برای آن جان خود و فرزندانش را فدا کرد.

وی تصریح کرد: اگر ظالمان بر ما مسلط شوند، هیچ رحمی به ما نخواهند کرد و اصرار آنها این است که نور پیامبر اکرم و اسلام را خاموش کنند.

خطیب جمعه یزد تاکید کرد: همه امام حسینی‌هایی که امام و انقلاب و دین و امام حسین(ع) را دوست دارند، بدانند که اکنون وقت آن است که دست به دست هم دهند و دین خدا را یاری دهند.

وی عنوان کرد: تمام هدف امام حسین(ع) کار کردن برای تقویت دین خدا و برای پیاده کردن منویات رسول خدا (ص) است و کار برای غیر خدا به درد نمی خورد و کار حزبی و سیاسی به درد نمی خورد؛ اگر شاعری اگر مداحی باید برای خدا بخوانی و برای تقویت دین خدا بخوانی.

هدف عزاداری‌های حسینی خوش کردن دل منافقان و معاندان نیست

هدف عزاداری‌های حسینی خوش کردن دل منافقان و معاندان نیستهدف عزاداری‌های حسینی خوش کردن دل منافقان و معاندان نیستناصری تصریح کرد: نیت خدا را خالص کنید و در مسیر یاری دین خدا و ولی خدا قدم بردارید نه اینکه با استفاده از فرصت عزاداری، حرف هایی را مطرح کنیم که به درد دین و دنیای مردم نمی خورد و فقط برای سوء استفاده دشمن مناسب است.

وی تاکید کرد: هدف امام حسین از قیام عاشورا، خوش کردن دل منافقان و معاندان نیست بلکه هدف یاری دین خداست و نباید اجازه دهید کسی از عزاداری ها به نفع خود بهره برداری کند و اسلام و مسلمین و قیام امام حسین(ع) را زیر سئوال ببرد.

تقدیر از هیئات مذهبی و عزاداران حسینی در سراسر استان یزد

تقدیر از هیئات مذهبی و عزاداران حسینی در سراسر استان یزدتقدیر از هیئات مذهبی و عزاداران حسینی در سراسر استان یزدناصری ضمن تقدیر از هیئت های مذهبی یزد و مردم عزادار حسینی که در گوشه گوشه شهر و روستا و استان به بهترین نحو ممکن با بیداری و آگاهی عزاداری کردند، افزود: متاسفانه گاهی برخی هیئت ها حرکاتی انجام می دهند که ممکن است پشت پرده هایی داشته باشند اما واقعیت این است که قدری به عمل خود فکر کنند و ببینند هدف آنها از سینه زنی چیست؟ خوشحالی اهل بیت(ع) یا خرسندی منافقان و معاندان؟

وی بر خلوص نیت در میان شعرا، مداحان، وعاظ و عزاداران تاکید کرد و اظهار داشت: اجر و پاداش واقعی با خداست و همگان در مسیر خشنودی خدا و امام حسین(ع) قدم بردارید و با آگاهی به عزاداری بپردازید و در مسیر اهداف قیام عاشورا قدم بردارید و از رضایت خدا غافل نشوید.

منبع: مهر
شناسه خبر: 571190